![](http://www.tlife.gr/files/Image/NEWS/2013/DEKEMVRIOS/28-12/resized/karavatou_h_633_451.jpg)
Αφορμή για το ταξίδι τους, ήταν η ταινία “Το πουλί της Κύπρου”, στην οποία για πρώτη φορά η Κατερίνα Καραβάτου εμφανίζεται ως ηθοποιός!
Στην ίδια ταινία, έναν από τους πρωταγωνιστικούς ρόλους έχει ο σύζυγός της Κρατερός Κατσούλης.
![/](http://images.watchit.gr/?h=861&w=600&src=http://www.tlife.gr/files/Image/NEWS/2013/DEKEMVRIOS/28-12/karavatouu.jpg)
/
Δεν ήταν δική μου ιδέα να συμμετάσχει η Κατερίνα στην ταινία. Μου το πρότειναν άνθρωποι της παραγωγής, τους εξήγησα ότι θα το συζητήσω μαζί της, οι χρόνοι τη βόλευαν και ανταποκρίθηκε με χαρά λέει στο περιοδικό ΟΚ ο Κρατερός Κατσούλης.
Όσο για την ίδια την Κατερίνα Καραβάτου; “Πέρασα πολύ ωραία, όλα τα παιδιά με έκαναν να αισθανθώ οικεία και ευχάριστα. Βέβαια, στο πρώτο πλάνο με τον Κρατερό δε μπορούσα να σταματήσω να γελάω”, λέει στο ΟΚ.
![/](http://images.watchit.gr/?h=403&w=600&src=http://www.tlife.gr/files/Image/NEWS/2013/DEKEMVRIOS/28-12/karavatouuu.jpg)
Ο λόγος που δεν πήραν μαζί τη μικρή τους κόρη Αέλια, είναι γιατί δεν έχει διαβατήριο. Έτσι κι αλλιώς πάντως, ήταν ένα ταξίδι-εξπρές, αφού η Κατερίνα Καραβάτου έφυγε από κοντά της Δευτέρα ξημερώματα και επέστρεψε Τρίτη ξημερώματα…
Διαβάστε περισσότερα στο ΟΚ που κυκλοφορεί.